Błonnik pokarmowy jest składnikiem roślin, nie dostarcza kalorii i przechodzi przez układ pokarmowy praktycznie niestrawiony. Codziennie powinniśmy dostarczać organizmowi 25-30 g błonnika zawartego w produktach pełnoziarnistych, warzywach i owocach. Nawyki żywieniowe w krajach rozwiniętych uległy znacznej zmianie w XIX wieku. Ponad 100 lata temu bogate w błonnik produkty ziarniste, owoce i warzywa stanowiły główną część codziennych posiłków. Wraz z rozwojem przemysłu żywieniowego, zawartość błonnika w produktach spożywczych znacznie zmalała. Spora część obecnej diety składa się z żywności przetworzonej, zawierającej bardzo małe lub praktycznie zerowe ilości błonnika. Zdaniem specjalistów ds. żywienia, niedobór błonnika odpowiada za sporą choroby mieszkańców krajów rozwiniętych. Błonnik to pomoc dla odchudzających się, gdyż odgrywa niezwykle ważną rolę w trawieniu i wspomaga pracę przewodu pokarmowego, poprawia perystaltykę jelit i likwiduje wszelkie kłopoty z trawieniem. Odpowiednie dawki błonnika pomagają także w odchudzaniu. Błonnik pęcznieje w żołądku, wchłaniając wodę, dzięki temu pojawia się uczucie sytości.
525 mg naturalnego błonnika. Każda tabletka składa się 4 najważniejszych rodzajów błonnika, a mianowicie: celulozy (23%), hemicelulozy (48%), ligniny (4%) i pektyny (25%).
Od 4 tabletek dziennie, stopniowe zwiększanie o kolejne 2 tabletki dziennie, aż do maksymalnie 12 tabletek dziennie na 30 min. przed posiłkiem. W czasie przyjmowania tabletek z błonnikiem należy pić duże ilości wody, ponieważ błonnik absorbując wodę pęcznieje.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]