Prezentujemy Państwu nasz najnowszy serwis „Receptariusz. Twój portal wiedzy o lekach”. To kolejny serwis firmy LekSeek Polska, przygotowany z myślą o lekarzach i poprawie komfortu ich pracy. Łączy on w sobie dwie główne funkcjonalności - umożliwia znalezienie informacji o leku oraz wystawienie recepty. Zaawansowana wyszukiwarka oraz przejrzysta grafika ułatwiają korzystanie z serwisu.
Formularz recepty znajduje się w prawej części strony. Aby dodać żądany lek do recepty, wystarczy kliknąć w jej ikonkę przy jego nazwie. System podpowiada, jak wypełnić poszczególne rubryki, informuje również o ewentualnych błędach, które pojawiają się w trakcie uzupełniania recepty, np. braku miejsca na kolejny lek. Przypomina ponadto o sprawdzeniu jej poprawności przed wydrukowaniem.
Znalezienie w serwisie informacji o leku jest równie proste, jak wypisanie recepty. Portal dostarcza kompleksowych informacji na temat wszystkich produktów leczniczych, dopuszczonych do obrotu w Polsce - poprzez dostęp do Bazy Leków LekSeek, najlepszej tego rodzaju bazy na polskim rynku. Obecnie znajduje się w niej ponad 17 tys. leków i jest na bieżąco aktualizowana, m.in. zawsze po ukazaniu się obwieszczenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie nowej listy leków refundowanych.
Wybrany produkt wyszukamy według jego nazwy handlowej, międzynarodowej lub nazwy producenta. Po wpisaniu pierwszych liter system podstawia domyślną listę najbardziej trafnych wyników, co jest przydatne w sytuacji, gdy nie znamy całej nazwy produktu. Co ważne, słowem kluczowym może być również nazwa konkretnego schorzenia - na tej podstawie znajdziemy dostępne w sprzedaży preparaty na daną dolegliwość. W rozwijanych zakładkach, na stronie konkretnego produktu, znajdują się dane na temat jego ceny, odpłatności, wydawania na receptę lub bez, a także informacje o składzie, wskazaniach czy stosowaniu. Odrębny link przekierowuje użytkownika do Wielkiej Bazy ChPL.
„Receptariusz” zapewnia lekarzowi nie tylko dostęp do informacji, ale także do przydatnych narzędzi, wykorzystywanych w codziennej praktyce. W prawej części strony z opisem leku znajduje się pasek granatowych ikon. To przyciski-odsyłacze, za pomocą których można zapoznać się z klasyfikacją ATC czy ICD-10 danego produktu oraz od ręki sprawdzić jego potencjalne interakcje z lekami czy substancjami czynnymi.
Zachęcamy Państwa do korzystania z serwisu i dzielenia się opiniami na jego temat. Dzięki nim łatwiej nam będzie go ulepszać i dodawać nowe funkcjonalności. O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informować. Dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzacie Państwo nasze projekty.