Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.
1 g kremu zawiera 5mg chlorquinaldol. Krem przeciwtrądzikowy działa przeciwbakteryjnie i matująco. Zawarte substancje przeciwbakteryjne (chlorquinaldol) oraz matujące pozwalają jednocześnie zmniejszać ilość wykwitów trądzikowych i poprawić wyraz estetyczny skóry poprzez zmniejszenie efektu łojotokowego przetłuszczania. Zawarty chlorquinaldol to pochodna 8-hydroksychinoliny mająca działanie przeciwbakteryjne (gronkowce, paciorkowce, pałeczki z rodziny Enterobacteriaceae). Działa również na pierwotniaki i niektóre grzyby (C. albicans). Niewielką ilość kremu nakładać 2x dziennie na czystą skórę. W przypadku wcześniejszego umycia skóry zaleca się okres 20 minut przerwy przed zastosowaniem kremu. Nie stosować kremu na błony śluzowe, wargi, okolice moczowo-płciowe, do oczu i na skórę w okolicy oczu. Nie stosować u osób , u których wystąpiły objawy uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników kosmetyku. Nie stosować w okresie ciąży, karmienia piersią w wieku poniżej 12 rż.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]