Przygotowanie preparatu w postaci papki: ta metoda może być stosowana u niemowląt karmionych piersią. Przygotować jako papkę ze świeżo przygotowaną i ostudzoną do temperatury około 40°C wodą według proporcji: 1 miarka/25 ml wody. Dobrze wymieszaj i pozostaw na 3 minuty do zgęstnienia. Zamieszaj ponownie i podawaj dziecku łyżeczką bezpośrednio przed lub w trakcie karmienia piersią. Zagęszczanie odciągniętego pokarmu kobiecego: w butelce przygotuj odciągnięty pokarm kobiecy. Dodaj środek żywieniowy w ilości zgodnej z tabelą przygotowania. Zamknij butelkę. Wymieszaj zawartość butelki ruchem obrotowym między dłońmi (5s). Czas pomiędzy dodaniem proszku a mieszaniem powinien być możliwie najkrótszy. Następnie potrząsaj do całkowitego rozpuszczenia proszku (20s). Załóż smoczek na butelkę. Odczekaj 7 minut, aby produkt zgęstniał. Odwróć butelkę smoczkiem do dołu dopiero bezpośrednio przed użyciem. Sprawdź temperaturę produktu wewnętrzną stroną przegubu dłoni. Gotowy produkt po kilku minutach gęstnieje, może więc wymagać smoczka z większymi dziurkami. Zagęszczanie mleka modyfikowanego lub preparatu mlekozastępczego. Przygotuj mleka modyfikowane lub preparat mlekozastępczy wg zaleceń producenta. Dodaj środek żywieniowy w ilości zgodnej z tabelą przygotowania. Następnie postępuj zgodnie ze sposobem przygotowania jak w przypadku zagęszczania odciągniętego pokarmu kobiecego.
Może być podawany łyżeczką, jako papka, lub dodawany do pokarmu kobiecego albo mleka modyfikowanego. Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego powinien być przygotowywany i przechowywany ściśle według instrukcji umieszczonej na opakowaniu. Niestosowanie się to tych zaleceń może zaszkodzić zdrowiu dziecka. Skrócona instrukcja przygotowania: umyj ręce i wyparz naczynia potrzebne do przygotowania pokarmu. Zapoznaj się z instrukcją przygotowania umieszczoną na opakowaniu. Zamknięty fabrycznie przechowywać w suchym miejscu w temperaturze od 10-25°C. Po otwarciu zamknąć wewnętrzną torebkę i przechowywać w suchym miejscu w temperaturze do 25°C. Nie przechowywać w lodówce. Zużyć w ciągu 4 tyg. od pierwszego otwarcia opakowania. Opakowanie zewnętrzne należy wyrzucić dopiero po całkowitym zużyciu produktu, ze względu na umieszczone na nim ważne informacje.
Środek żywieniowy nie był badany pod kątem bezpieczeństwa użycia u niemowląt przedwcześnie urodzonych i niemowląt z małą urodzeniową mc. Dlatego nie zalecane jest stosowanie środka żywieniowego w tej grupie. Środek żywieniowy nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego należy stosować wyłącznie pod kontrolą lekarza. Należy dokładnie stosować się do instrukcji przygotowania i spożycia. Nie może być jedynym źródłem pożywienia.
Środek żywieniowy, który służy do zagęszczania pokarmu dla noworodków, niemowląt i dzieci, które wykazują zwiększoną tendencję do ulewania pokarmu. Jest przeznaczony zarówno dla dzieci karmionych piersią, jak i karmionych mlekiem modyfikowanym lub preparatami mlekozastępczymi. Środek żywieniowy zawiera maltodekstrynę i mączkę chleba świętojańskiego, która jest naturalnym zagęstnikiem do żywności. Środek żywieniowy jest również wzbogacony w wapń, żelazo i cynk.
100 g zawiera: 0,3 g tłuszczu w tym: 0,0g kwasy nasycone, 66 g węglowodany w tym: 6,0 g cukry, 25 g błonnika, 0,0 g białka, 0,02 g soli; składniki mineralne: 6,0 mg sodu, 335 mg wapnia, 5,3 mg cynku, 8,8 mg żelaza.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]