Substancja czynna zawarta w lekach, które mogą być ordynowane przez pielęgniarki i położne, o których mowa w art. 15a ust. 1 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęniarki i położnej, oraz na które pielęgniarki i położne mają prawo wystawiać recepty.
Bardzo chłonny opatrunek hydrokapilarny zapewniający optymalne, wilgotne środowisko gojenia ran z dużym wysiękiem. Wskazany dla ran niezakażonych o dużym wysięku, ale wymagających mocno przylegającego opatrunku, tj. w owrzodzeniach podudzi, odleżynach, owrzodzeniach cukrzycowych, oparzeniach drugiego stopnia i miejscach pobrania tkanek do przeszczepu. Szybkie wchłanianie, dystrybucja i zatrzymanie wysięku umożliwiają pełne wykorzystanie zdolności absorpcyjnej przy jednoczesnym minimalnym ryzyku maceracji i wycieku, nawet w bardzo silnie sączących się ranach. Opatrunek hydrokapilarny bardzo szybko wchłania wysięk pionowo, rozprowadzając go jednocześnie poziomo. Warstwa nieprzylepna przy ranie pomaga w utrzymaniu optymalnego wilgotnego środowiska dla szybkiego gojenia. Cząstki superabsorbentu wchłanianiają i zatrzymują duże ilości wysięku. Włókna dystrybuują wysięk przez wysoce chłonną część absorbującą, a wysoce skuteczna wymiana parowa, umożliwia lepszą kontrolę wysięku. W porównaniu do innych opatrunków silnie absorbujących, kompres jest optymalnym ekonomicznie rozwiązaniem bez potrzeby stosowania dodatkowych opatrunków wtórnych.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]