Substancja czynna zawarta w lekach, które mogą być ordynowane przez pielęgniarki i położne, o których mowa w art. 15a ust. 1 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęniarki i położnej, oraz na które pielęgniarki i położne mają prawo wystawiać recepty.
Wyrób medyczny jest testem do oznaczania stężenia białka C-reaktywnego (CRP) we krwi. To białko ostrej fazy, która zależnie od rodzaju infekcji towarzyszy w różnej ilości. Test powinien być wykonany w przypadku wystąpienia objawów klinicznych wskazujących na infekcję, takich jak: stan podgorączkowy, bóle głowy, gorączka, czy ogólne osłabienie. Zanim wybierzemy się do lekarza, warto sprawdzić, czy infekcja ma podłoże bakteryjne - wymagające antybiotyku, czy wirusowe - wymagające leczenia objawowego lekami dostępnymi bez recepty. CRP Test można wykonać o dowolnej porze dnia. Test umożliwia pomiar 4 ilości w zakresie: <10 mg/l, 10-40 mg/l, 40-80 mg/l, równy lub >80 mg/l. Wynik testu powinien być odczytany po czasie 5 minut od momentu dodania roztworu, a wynik wiarygodny utrzymuje się do 7 minut. Przed wykonaniem nakłucia w palec należy do zdezynfekować z użyciem 70% roztworu alkoholowego. Badanie to można przeprowadzić niezależnie od posiłku - nie ma konieczności bycia na czczo. Test przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w zalecanej przez producenta temperaturze i/lub innych warunkach przechowywania.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]