Produkt leczniczy jest tradycyjnie stosowanym środkiem profilaktycznym w okresach zmniejszonej odporności. Pomocniczo syrop stosuje się w łagodnych stanach zapalnych górnych dróg oddechowych z objawami kaszlu (np. w przebiegu przeziębienia).
Dzieci 7-12 lat: 2x/dobę po 1 łyżce stołowej (15 ml). Młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 3-4x/dobę po 1 łyżce stołowej (15 ml). W uzasadnionych przypadkach dzieci 3-7 lat: 3-4x/dobę po 1 łyżeczce do herbaty (5 ml). Czas trwania kuracji nie powinien być dłuższy niż 10 dni. W zastosowaniu profilaktycznym (np. w okresach występowania wzmożonych infekcji dróg oddechowych) należy stosować połowę dawek leczniczych. Dzieci 7-12 lat: raz/dobę po 1 łyżce stołowej (15 ml). Młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 2x/dobę po 1 łyżce stołowej (15 ml). W uzasadnionych przypadkach dzieci od 3 do 7 lat: 2x/dobę po 1 łyżeczce do herbaty (5 ml). Stosowanie profilaktyczne produktu leczniczego wymaga wielodniowego podawania, jednak nie dłużej niż 20 dni.
Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować produktu leczniczego. Dzieci i młodzież, ze względu na brak dobrze kontrolowanych badań klinicznych produktu leczniczego, dotyczących stosowania u dzieci, zaleca się zachowanie ostrożności przy podawaniu dzieciom do 7 lat. Z uwagi na obecność w syropie do 1 % (m/m) etanolu nie podawać dzieciom do 3 lat, natomiast u dzieci w wieku 3-7 lat stosować wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, z zachowaniem szczególnej ostrożności. W 1 łyżeczce syropu jest ok. 65 mg etanolu. Dla dziecka 3-letniego o przeciętnej masie 15 kg zawartość etanolu w dawce jednorazowej wynosi 4,3 mg/kg mc. Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Nie przeprowadzono stosownych badań. Uważa się, że produkt leczniczy w zalecanej dawce nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Nie wykonano kontrolowanych badań klinicznych stosowania produktu leczniczego w okresie ciąży, dlatego może być on stosowany wyłącznie wtedy, gdy w opinii lekarza prowadzącego korzyść leczenia jest większa niż potencjalne zagrożenie dla płodu.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]