Należy pamiętać, że określona objętość żelu może wiązać tylko ograniczoną liczbę jonów wapnia, dlatego żel należy często zmieniać w kanałach, aby podtrzymać jego chelatujące działanie. Należy zwrócić uwagę na dokładne umocowanie wymiennej końcówki. Podczas dozowania wyrobu nie używać zbyt silnego nacisku na tłok strzykawki, gdyż może to spowodować niekontrolowane oddzielenie się wymiennej końcówki od strzykawki.
Preparat do chemicznego opracowania kanałów korzeniowych. Jest szczególnie pomocny podczas ponownego opracowywania niewłaściwie wypełnionych kanałów korzeniowych; ułatwia poszerzenie i opracowanie mechaniczne wąskich kanałów korzeniowych. Ma właściwości lubrikujące, ułatwiające wślizgnięcie się narzędzi do światła kanału korzeniowego, jest łatwy do zdeponowania w kanale, dobrze napływa do kanałów i dobrze utrzymuje się w kanale. Zmniejsza ryzyko złamania narzędzia wewnątrz kanału. Wskazany do odsłaniania ujść kanałowych, do chemicznego poszerzania i udrażniania kanałów korzeniowych, do usunięcia warstwy mazistej ze ściany kanału, do udrożnienia kanałów w przypadku obecności w nich zębiniaków.
1. Zdjąć osłonkę ze strzykawki i osadzić na jej miejsce wymienną jednorazową końcówkę (tępo zakończoną jednorazową igłę). 2. Za pomocą wymiennej końcówki umieścić niewielką ilość wyrobu na dnie komory zęba lub bezpośrednio na narzędzia kanałowe, po czym mechanicznie opracowywać kanał. 3. W trakcie mechanicznego opracowywania płukać kanały roztworami podchlorynu sodu, chlorheksydyny lub Endosalu. 4. Po nałożeniu wyrobu cofnąć nieznacznie tłoczek strzykawki, aby usunąć żel z końcówki. Zamknąć strzykawkę osłonką. Należy zwrócić uwagę na dokładne wypłukanie wyrobu z komory zęba po zabiegu, gdyż może to doprowadzić do nadmiernego „zmiękczenia” zębiny i do przebarwień zębiny. Nadmierne „zmiękczenie” zębiny, zwłaszcza w okolicy otworu anatomicznego, może doprowadzić do perforacji korzenia szczególnie wtedy, kiedy okolica ta opracowywana jest narzędziami kanałowymi powyżej nr 30, które nie są tak giętkie jak narzędzia cienkie i przy zmiękczonej zębinie mogą spowodować perforacje. Podczas wypłukiwania wyrobu należy przestrzegać środków ostrożności odpowiednich dla zastosowanego środka płuczącego. Nie stosować wyrobu w przypadku nadwrażliwości na jego składniki.
Wyrób zawiera wersenian disodowy, który reaguje z mineralnymi składnikami tkanek twardych zęba (działanie chelatujące), czyniąc je podatnymi na mechaniczne opracowanie. Dodatkowo, dzięki swojej konsystencji ma właściwości lubrikujące. Zabarwienie materiału sprawia, że jest on lepiej widoczny w jamie zęba.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]