Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.
Preparat jest wiskoelastycznym suplementem płynu maziowego. Preparat wykazuje działanie smarujące oraz działanie amortyzujące dla struktur stawowych. Jest wskazany do leczenia pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów.
Preparat wstrzykuje się do zmienionego chorobowo stawu raz w tyg., przez 3-5 tyg. Leczenie może obejmować więcej niż jeden staw w tym samym czasie. Możliwe jest stosowanie wielu cykli leczenia. Dostawowe wstrzyknięcie wyrobu powinno być przeprowadzone przez odpowiednio przeszkolonego lekarza z zachowaniem zasad aseptyki oraz właściwej techniki podawania. W przypadku stwierdzenia obecności wysięku stawowego, należy go usunąć drogą punkcji przed wstrzyknięciem preparatu. Wyrób należy wstrzykiwać wyłącznie do przestrzeni stawowej z użyciem odpowiedniej jałowej igły (np.18G lub 20G).
Badania przedkliniczne przeprowadzone na zwierzętach doświadczalnych nie wykazały toksycznego wpływu na reprodukcję i rozwój płodu, jednak nie przeprowadzono podobnych badań u ludzi. Preparatu nie wolno stosować, jeśli opakowanie jest uszkodzone. Nie stosować po upływie terminu ważności znajdującego się na opakowaniu. Termin ważności dotyczy preparatu przechowywanego w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C. Zawartość amp.-strz. jest jałowa. Amp.-strz. jest pakowana w blister, który jest szczelnie zamknięty. Preparat jest przeznaczony do jednorazowego użycia; po jego zastosowaniu amp.-strz. należy usunąć zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Po wstrzyknięciu preparatu, przez 1 do 2 dni należy unikać wykonywania czynności związanych z nadmiernym obciążeniem leczonego stawu.
Preparat jest to jałowy, niepirogenny, wiskoelastyczny roztwór soli sodowej kwasu hialuronowego, uzyskany metodą fermentacji. Sól sodowa kwasu hialuronowego jest polisacharydem występującym w organizmie człowieka, składającym się z podjednostek dwucukrowych, zbudowanych z glukuronianu sodowego oraz N-acetyloglukozaminy. Kwas hialuronowy występuje w wielu tkankach człowieka, takich jak chrząstka stawowa oraz płyn maziowy. Jest on stale wydzielany do przestrzeni stawowej i stanowi główny składnik płynu maziowego nadając mu odpowiednią lepkość i sprężystość. Te właściwości kwasu hialuronowego wpływają na zdolność do nawilżania powierzchni stawowych oraz amortyzowania wstrząsów przez płyn maziowy, który w prawidłowych stawach chroni chrząstkę stawową i tkanki miękkie przed stresem mechanicznym oraz uszkodzeniem. W wielu badaniach potwierdzono, że uszkodzenia stawu pod wpływem urazu lub choroby zwyrodnieniowej prowadzą do jakościowego i ilościowego niedoboru kwasu hialuronowego, a w konsekwencji do zmniejszenia lepkości płynu maziowego. W następstwie dochodzi do zaburzeń czynności stawu i objawów bólowych. W bogatym piśmiennictwie dostępne są dane wskazujące na to, że kwas hialuronowy podawany dostawowo przywraca właściwości wiskoelastyczne płynu maziowego, łagodzi ból oraz poprawia zakres ruchomości stawów.
1 amp.-strz. zawiera 2 ml preparatu, w skład którego wchodzi 1,2% roztworu soli sodowej kwasu hialuronowego oraz: sodu chlorek, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, woda do wstrzykiwań.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]