Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany jako środek łagodzący objawy takie jak: uczucie dyskomfortu i ciężkości nóg, będące wynikiem niewielkich zaburzeń krążenia żylnego w kończynach dolnych; wspomagająco w miejscowych obrzękach, powstałych w wyniku drobnych urazów mechanicznych bez przerwania ciągłości tkanek (tj. niewielkie stłuczenia, siniaki, otarcia). Nie stosować w obrzękach o innej etiologii.
Dorośli. 2x/dobę około 5 g pasty (1 łyżeczka), co odpowiada około 50 mg glikozydów triterpenowych w przeliczeniu na escynę, rozpuszczonej w 1 szklanki ciepłej wody, najlepiej po posiłku. Wodę można osłodzić. Dzieci i młodzież. Ze względu na brak wystarczających danych, nie należy podawać produktu dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Czas stosowania. Zmniejszenie objawów zazwyczaj następuje po 2-7 tyg. przyjmowania pasty. Do uzyskania poprawy objawów może być konieczne leczenie trwające co najmniej 4 tyg. Długotrwałe stosowanie jest możliwe po konsultacji z lekarzem. Jeśli objawy nie ustępują lub nasilą się w czasie stosowania produktu, należy skontaktować się z lekarzem.
Ze względu na brak wystarczających danych, nie należy podawać produktu dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Jeśli u pacjenta pojawi się lub już występuje stan zapalny skóry, zakrzepowe zapalenie żył lub stwardnienie podskórne, wystąpi ostry ból, owrzodzenie, nagły obrzęk jednej lub obu kończyn dolnych, pojawi się lub już występuje niewydolność serca lub nerek, należy skonsultować się z lekarzem. Poważne urazy mechaniczne (tj. złamania, zwichnięcia, skręcenia) wymagają pilnej interwencji lekarskiej i w takich przypadkach produkt leczniczy nie jest zalecany. Produkt leczniczy zawiera do 3,4% etanolu (alkoholu), tzn. do 170 mg etanolu na dawkę (około 5 g pasty), co jest równoważne 4,25 ml piwa, 1,7 ml wina na dawkę. Szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią, dzieci i u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub padaczką. Produkt zawiera etylu parahydroksybenzoesan (E214). Może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).
Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania produktu w okresie ciąży i laktacji. Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie ustalono wpływu produktu leczniczego na płodność.
Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje alergiczne. Zaburzenia układu nerwowego: bóle głowy. Zaburzenia ucha i błędnika: zawroty głowy. Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: świąd, wysypka. Częstość występowania działań niepożądanych: nieznana. Jeśli wystąpią inne, niewymienione powyżej działania niepożądane, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Produkt leczniczy jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym, którego skuteczność i bezpieczeństwo wynikają wyłącznie z długiego okresu jego stosowania w terapii.
100 g preparatu zawiera 70,15 g wyciągu z nasion kasztanowca, ziela nawłoci, kwiatu z liściem głogu, ziela gryku, kwiatostanu lipy, ziela żarnowca miotlastego, korzenia buraka.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]