W przypadku wykonywania doustnego testu obciążenia glukozą (OGTT): test rozpoczyna się pobraniem próbki krwi żylnej celem oznaczenia stężenia glukozy na czczo, następnie należy wypić w ciągu 3-5 minut 75 g glukozy rozpuszczonej w 200-300 ml wody i po upływie 60 (test 3-punktowy) i 120 minut (test dwupunktowy) ponownie pobiera się próbkę krwi żylnej celem oznaczenia glikemii. Dwugodzinny okres pomiędzy wypiciem roztw. glukozy, a pobraniem krwi osoba badana powinna spędzić w spoczynku. W przypadku wystąpienia objawów hipoglikemii należy przyjąć 10-20 g glukozy. Spowoduje to wzrost glikemii po około 10-20 minutach. W celu uniknięcia ponownego incydentu hipoglikemii należy spożyć węglowodany złożone, a pomiar glikemii powtórzyć po 60 minutach. U chorych leczonych metodą intensywnej insulinoterapii, z zastosowaniem analogów insuliny lub podczas leczenia za pomocą osobistej pompy insulinowej, w przypadku hipoglikemii należy przyjąć 15 g glukozy doustnie i skontrolować glikemię po 15 minutach. Jeśli nadal utrzymuje się niska wartość glikemii, należy powtórzyć badanie glukozy i skontrolować stężenie glukozy we krwi po kolejnych 15 minutach (reguła 15/15). Uwaga: 1 sasz. to około 17 g glukozy.
Środek żywieniowy przeznaczony jest do wykonywania doustnego testu obciążenia glukozą (OGTT). Test wykonuje się u osób, u których podejrzewa się cukrzycę typu 2. Na badanie należy udać się na czczo (minimum po 8 h od ostatniego posiłku). środek żywieniowy przeznaczony jest również do stosowania w stanach niedoboru węglowodanów, w stanach wyczerpania oraz hipoglikemii u pacjentów z rozpoznaną cukrzycą.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]