Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.
Wyrób medyczny, roztwór soli sodowej kwasu hialuronowego do wstrzykiwań dostawowych przeznaczony dla osób z pourazowymi i zwyrodnieniowymi zmianami stawu biodrowego i kolanowego w celu zmniejszenia bólu i poprawy ruchomości. Działanie: jałowy, niepirogenny, wiskoelastyczny roztwór wytworzony z użyciem soli sodowej kwasu hialuronowego, uzyskiwanej w drodze fermentacji bakteryjnej frakcji o dużej masie cząsteczkowej. Kwas hialuronowy, będący polisacharydem z rodziny glikozoaminoglikanów, jest naturalnym składnikiem wielu tkanek ludzkich, takich jak tkanki chrzęstne i płyn maziowy; jest on stale wydzielany do przestrzeni stawowej i stanowi jeden z podstawowych składników płynu maziowego, któremu nadaje charakterystyczną lepkość i elastyczność. Cechy te mają podstawowe znaczenie dla nawilżania i absorpcji wstrząsów, funkcji pełnionych przez płyn w zdrowych stawach celem ochrony tkanki chrzęstnej i tkanek miękkich przed urazami mechanicznymi. W pourazowych i zwyrodnieniowych zmianach stawów w płynie maziowym dochodzi do zmniejszenia ilości kwasu hialuronowego oraz utraty lepkości, co prowadzi do upośledzenia funkcji stawu oraz objawów bólowych. Obszerne dane w literaturze wskazują, że dostawowe podanie kwasu hialuronowego może przywrócić wiskoelastyczne właściwości płynu maziowego, zmniejszając ból i poprawiając ruchomość stawu. Produkt tymczasowo zastępuje płyn maziowy u pacjentów dotkniętych artropatią zwyrodnieniową lub mechaniczną stawu biodrowego i kolanowego, powodującą osłabienie parametrów czynnościowych płynu maziowego, bez czynnego zapalenia błony maziowej. Składnik główny: sól sodowa kwasu hialuronowego 1,5%. Inne składniki: sodu chlorek, disodu wodorofosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, woda do wstrzykiwań. Sposób użycia: produkt powinien być podawany wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy. Należy przestrzegać zasad dotyczących aseptyki i techniki iniekcji. W razie wysięku do stawu należy go usunąć przed podaniem produktu. Po pierwszym zastosowaniu może zajść konieczność dalszego leczenia w celu utrzymania korzyści leczenia w czasie, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Roztw. należy wstrzykiwać używając odpowiedniej jałowej igły (np. 18 lub 20 G). Przy stosowaniu w stawie biodrowym zaleca się wykonywanie iniekcji pod kontrolą USG. Nie jest to konieczne przy stosowaniu w stawie kolanowym. Ze względu na jałowość również zewnętrznej powierzchni strzykawki produkt może być stosowany na sali operacyjnej. Nie stosować u pacjentów ze stwierdzoną indywidualną nadwrażliwością na składniki produktu oraz w przypadku zakażeń lub chorób skóry w pobliżu miejsca wstrzyknięcia.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]