Dla niemowląt i dzieci powyżej 6 m-ca życia do 3 roku życia. Uzupełnienie niedoborów wodno-elektrolitowych może być konieczne w stanach odwodnienia organizmu w przebiegu biegunki i wymiotów lub w przypadku dużego wysiłku fizycznego. Wypicie roztworu przygotowanego po rozpuszczeniu zawartości saszetek w odpowiedniej ilości wody zapewnia właściwy poziom glukozy i minerałów. Glukoza (cukier gronowy) i minerały umożliwiają jelitom pobieranie płynów znajdujących się w treści pokarmowej. Dzięki temu jelita utrzymują właściwą równowagę wodno-elektrolitową organizmu. W dalszym ciągu należy spożywać dużą ilość płynów.
W fazie nawadniania (pierwsze 3-4 h nawadniania): dla dziecka w wieku od 6 m-cy do 1 roku i masy ciała od 8 do 12 kg należy rozpuścić 3 saszetki w 600 ml wody i podawać małymi porcjami, dla dziecka w wieku od 1 roku do 2 lat i masy ciała od 12 do 15 kg należy rozpuścić 4 saszetki w 800 ml wody i podawać małymi porcjami, dla dziecka powyżej 2 lat i masy ciała powyżej 15 kg rozpuścić 6 saszetek w 1200 ml wody i podawać małymi porcjami. Sposób użycia w fazie nawadniania podtrzymującego (dalsze etapy nawadniania):nawadniania podtrzymującego (dalsze etapy nawadniania): rozpuścić 1 saszetkę w 200 ml wody i podawać 100 ml przygotowanego płynu po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach i podawać małymi porcjami. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest występowanie krwi w stolcu, słaba wydolność nerek, wstrząs hemodynamiczny oraz niedrożność jelit. Preparat zawiera fenyloalaninę i nie jest wskazane jego stosowanie przez osoby cierpiące na fenyloketonurię.
Preparat zawiera sód. Osoby z wysokim ciśnieniem krwi i/lub cierpiące na schorzenia sercowo-naczyniowe powinny zachować ostrożność. W przypadku odwodnienia w wyniku utrzymującego się przez dłuższy czas lub regularnie powtarzającego się częstego oddawania wodnistych stolców lub częstego oddawania wodnistych stolców przebiegającego z gorączką należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Jedna saszetka zawiera około 2,7 g glukozy. Osoby chore na cukrzycę powinny zachować ostrożność. Preparat przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25° C. Chronić od wilgoci. Przechowywać ww miejscu niedostępnym dla dzieci.
Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w formie proszku do sporządzania roztworu doustnego. Bardzo smaczny doustny płyn nawadniający i dzięki temu podanie preparatu najmłodszym jest dziecinnie proste. Ma postać proszku, który po rozpuszczeniu staje się napojem nawadniającym o zmniejszonej osmolarności, którego skład jest zgodny z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia. Dzięki zawartości elektrolitów w odpowiednim stężeniu, pomaga utrzymać właściwą równowagę wodno-elektrolitową organizmu. Produkt przeznaczony dla dorosłych i dzieci pow. 6 m-ca życia do uzupełniania płynów i składników mineralnych w stanach odwodnienia organizmu podczas biegunki i wymiotów. Im niższa osmolarność, tym skuteczniejszy proces wchłaniania wody przez organizm. Najlepsza wchłanialność płynów zaczyna się poniżej 275 mOsm/l. Poziom osmolarności w Hydronei to 247 mOsm/l.
(Saszetka A i Saszetka B) glukoza, Lactobacillus casei, cytrynian sodu, chlorek sodu, Lactobacillus rhamnosus LR3, chlorek potasu, aromat cytrynowy. Produkt zawiera śladowe ilości soi i produktów pochodnych.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]