Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.
1 strzyk. zawiera 3 ml 2% hialuronianu sodu usieciowanego. Naturalnie występujący kwas hialuronowy w różnych częściach organizmu pełni rolę pochłaniacza wstrząsów w stawach, chroni chrząstkę i łagodzi ból związany z chorobą zwyrodnieniową stawów. Wyrób medyczny wskazany w objawowym leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Podawanie preparatu do stawów objętych silnym zapaleniem spowodowanym chorobą zwyrodnieniowo-zniekształcającą stawów może prowadzić do zaostrzenia miejscowych objawów zapalnych. Wyrób należy podawać po ustąpieniu występujących objawów zapalnych. Podawanie wyrobu może sporadycznie prowadzić do wystąpienia miejscowego bólu lub obrzęku, należy poinformować pacjentów, aby unikali intensywnego wysiłku fizycznego lub czynności prowadzących do bólu stawu kolanowego w okresie do 48 h po podaniu preparatu i po wstrzyknięciu należy zalecić wykonywanie takich czynności, jak miejscowe rozluźnienie. Wyciek preparatu poza jamę stawową może wywoływać ból, preparat należy dokładnie wstrzykiwać do jamy stawowej. W przypadku obecności płynu w jamie stawowej, przed podaniem wyrobu należy usunąć płyn, nakłuwając staw. Należy unikać wstrzyknięcia donaczyniowego, wstrzyknięcia pozastawowego i wstrzyknięcia do tkanek maziówki. Preparat należy podawać z użyciem załączonej igły. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu środka dezynfekującego, czwartorzędowej soli amonowej, takiej jak chlorek benzalkoniowy i chloroheksydyna, które mogą powodować wytrącanie kwasu hialuronowego. Wyrób jest przeznaczony wyłącznie do jednorazowego użytku. Zabronione jest ponowne użycie lub ponowna sterylizacja preparatu ze względu na niezachowanie jałowości i możliwość wystąpienia zdarzeń niepożądanych. Przed podaniem należy zdezynfekować miejsce wstrzyknięcia alkoholem lub innym roztw. dezynfekującym. Po podaniu użytą strzykawkę, igłę i niewykorzystane resztki materiału należy zutylizować. W przypadku podawania wyrobu do obu stawów kolanowych, do każdego podania należy użyć inny wyrób. Przeciwwskazania: potwierdzona nadwrażliwość na wyrób medyczny lub jego składniki. Zakażenie lub nasilone zapalenie jamy stawu. Choroba lub zakażenie skóry w pobliżu miejsca wstrzyknięcia. Choroby wątroby obecnie lub w wywiadzie.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]