Lek może wchodzić w interakcje z sokiem grejpfrutowym. Sok grejpfrutowy może nasilić wchłanianie leku z przewodu pokarmowego, a co za tym idzie zwiększyć jego stężenie w organizmie i nasilić działanie, nawet do wystąpienia działania toksycznego.
Krople do uszu to wyrób medyczny, którego działanie oparte jest na osmotycznych właściwościach glicerolu. Lidokaina zastosowana pomocniczo jako środek powierzchniowo-znieczulający, nasila to działanie i dodatkowo łagodzi ból ucha. Produkt działa wspomagająco przy: stanach zapalanych objawiających się obrzękiem, bólem i swędzeniem przewodu słuchowego zewnętrznego; dolegliwościach, którym towarzyszy ból, spowodowanych regularną ekspozycją na działanie wody i wilgoci, np. basen; dolegliwościach, którym towarzyszy ból, spowodowanych długotrwałym noszeniem słuchawek lub woskowiną,która zatyka przewód słuchowy zewnętrzny; dolegliwościach, którym towarzyszy ból, spowodowanych częstym stosowaniem detergentów, które niszczą naturalną błonę osłaniającą przewód słuchowy zewnętrzny, np. szampony, mydła, żele. Dawkowanie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 2 krople do każdego ucha maks. 3x/dobę. Jeśli po upływie 3 dni nie dojdzie do poprawy lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem. Dzieci od 6 m-ca życia: 2 krople do każdego ucha maks. 3x/dobę.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]