Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Dorośli. Profilaktyka nawracających zakażeń dróg oddechowych (ZDO). Dzieci i młodzież. Profilaktyka nawracających zakażeń dróg oddechowych (ZDO) u dzieci w wieku od 4 lat.
Produkt leczniczy należy przyjmować przez 28 kolejnych dni w dwóch cyklach oddzielonych od siebie 28 dniową przerwą. Przyjmowanie produktu leczniczego rozpoczyna się zazwyczaj w okresie wolnym od infekcji. W przypadku ostrej infekcji produkt może być stosowany równocześnie z antybiotykami, lecz nie może zastąpić leczenia przeciwzapalnego. Dzieci i młodzież. Produktu leczniczego nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 4 lat.
Preparatu nie należy stosować u chorych z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników leku. Preparat nie powinien być stosowany w stanach ostrego nieżytu żołądkowo-jelitowego, ponieważ w przypadku przyspieszonego pasażu jelitowego działanie preparatu jest zaburzone. Z uwagi na niewielkie doświadczenie i możliwość złożonych interakcji, preparatu nie należy stosować u osób z chorobami z autoagresji. Preparatu nie należy podawać dzieciom do 3-go roku życia.
Tak jak w przypadku każdej immunoterapii nieswoistej nie zaleca się równoczesnego stosowania szczepień swoistych. Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Zaburzenia krwi i układu chłonnego: (bardzo rzadko) małopłytkowość. Zaburzenia żołądka i jelit: (niezbyt często) w większości lekkie zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: (niezbyt często) reakcje skórne. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej: (bardzo rzadko) bóle stawów.
Działanie preparatu opiera się na stymulacji systemu immunologicznego błon śluzowych. Po podaniu tabletek antygeny oddziaływające na tkankę limfoidalną przewodu pokarmowego powodują wzrost odporności specyficznej wszystkich błon śluzowych. Poza tym preparat pobudza także niespecyficzne mechanizmy obronne. Prace doświadczalne potwierdziły następujący wpływ preparatu na specyficzny i niespecyficzny system immunologiczny: zwiększenie liczby komórek produkujących przeciwciała klasy IgA w kępkach Peyera; zwiększenie liczby przeciwciał klasy IgA w wydzielinach błony śluzowej; zwiększenie liczby specyficznych przeciwciał klasy IgA w płucach i w surowicy; zwiększenie aktywności fagocytarnej; stymulowanie aktywności i proliferacji limfocytów T (zwłaszcza komórek T-helper); stymulowanie produkcji cytokin, takich jak interferon gamma (w tkance limfoidalnej oskrzeli oraz limfocytach krezkowych), interleukina-2 (w węzłach chłonnych krezkowych), interleukina-5 i interleukina-6 (w tkance limfoidalnej oskrzeli); zmniejszenie reakcji zapalnych w płucach poprzez redukcję stężeń elastazy PMN.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]