Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.
Suplementy diety zawierające wyciągi z mięty pieprzowej stosowane są przede wszystkim wewnętrznie przy dolegliwościach żołądka, jelit oraz dróg żółciowych. Zaleca się ich stosowanie także przy nieżytach górnych dróg oddechowych, a zewnętrznie - przy bólach głowy i migrenach. Mięta wykazuje właściwości rozkurczowe i rozluźniające - obniża napięcie mięśni gładkich jelit, dróg żółciowych i moczowych. Substancje zawarte w wyciągu z liści mięty pieprzowej pobudzają czynności wydzielnicze żołądka, jelit i wątroby, stymulują wydzielanie soku żołądkowego i żółci, co ułatwia trawienie i wchłanianie związków zawartych w pokarmach. Po suplementy diety z mięty warto sięgnąć przy bólach żołądka, przy zaburzeniach trawienia (takich jak: nudności, niestrawność, kolka jelitowa), przy skurczach górnego odcinka przewodu pokarmowego i dróg żółciowych. Mięta pieprzowa reguluje perystaltykę jelit, przez co ułatwia odejście gazów, tym samym zapobiegając wzdęciom. Suplementy diety z mięty przeciwdziałają zastojom żółci w pęcherzyku żółciowym oraz mają słabe właściwości moczopędne - zwiększają nieznacznie dobową ilość wydalanego moczu. Olejek z mięty pieprzowej polecany jest jako środek wspomagający w nieżytach górnych dróg oddechowych (do inhalacji) oraz w łagodzeniu stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej. Wyciągi z liści mięty stosowane zewnętrznie w postaci maści wykazują działanie łagodzące, przeciwświądowe. Z tego względu zaleca się ich wykorzystanie w przebiegu ospy wietrznej oraz do gojenia pęcherzy w przebiegu opryszczki. Olejek miętowy zaleca się także do stosowania miejscowo w bólach mięśniowych. Do stosowania wewnętrznego przygotowuje się herbatę z liści mięty pieprzowej, do inhalacji wykorzystuje się olejek eteryczny, natomiast do stosowania zewnętrznego wykorzystuje się nacierania z olejku lub jego wodnego roztworu, maści, balsamy lub inne mazidła.
Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Olejku miętowego nie powinno stosować się na skaleczoną skórę oraz podrażnioną błonę śluzową - może wywoływać podrażnienie i zaczerwienienie skóry. Stosowany doustnie w dawkach większych od zalecanych wywołuje objawy uboczne w postaci: bólu brzucha, wymiotów, nudności, senności oraz zachwianie równowagi. Wyciągi z mięty pieprzowej należy stosować ostrożnie u niemowląt i małych dzieci - stosowane zewnętrznie w okolicach twarzy mogą spowodować wystąpienie skurczu krtani i oskrzeli, co może prowadzić do poważnych problemów z oddychaniem. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]