Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Dorośli i młodzież. Łojotokowe zapalenie i łupież skóry głowy: leczniczo: 2 razy w tygodniu przez okres od 2- 4 tyg.; profilaktycznie: raz/tydz. lub na 2 tyg. Łupież pstry: leczniczo: raz/dobę przez 5 kolejnych dni; profilaktycznie: przed okresem letnim raz/dobę przez 3 kolejne dni (1 cykl leczenia). Zmoczyć wodą włosy lub skórę, na którą produkt leczniczy ma być zastosowany. Następnie rozprowadzić odpowiednią ilość szamponu leczniczego wcierając i masując do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 min, a następnie spłukać. Włosy mogą być uprzednio umyte zwykłym szamponem. W przypadku długich włosów wystarczające jest zastosowanie szamponu jedynie na skórę głowy. Dzieci. Produkt leczniczy nie jest wskazany do stosowania u dzieci <12 lat.
Produkt leczniczy nie jest wskazany do stosowania u dzieci poniżej 12 r.ż. Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
W przypadku uprzedniego długotrwałego miejscowego leczenia kortykosteroidami, w celu uniknięcia nasilenia objawów choroby po zaprzestaniu ich stosowania (efektowi „odbicia”), wskazane jest stopniowe (w ciągu 2-3 tyg.) wycofywanie się z leczenia kortykosteroidami. W przypadku reakcji nadwrażliwości (zaczerwienienie i pieczenie skóry w miejscu kontaktu szamponu ze skórą) należy zaprzestać stosowania produktu. Chronić oczy przed kontaktem z produktem leczniczym. Jeżeli produkt dostanie się do oczu, należy przemyć je wodą. U pacjentów z chemicznie skręconymi włosami obserwowano przypadki wyprostowania loków. Łojotokowemu zapaleniu skóry i łupieżowi często towarzyszy zwiększone wypadanie włosów; zgłaszano sporadyczne przypadki zwiększonego wypadania włosów podczas stosowania produktu leczniczego. Produkt leczniczy nie jest wskazany do stosowania u dzieci poniżej 12 r.ż. Ze względu na zawartość butylohydroksyanizolu, produkt leczniczy może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry) lub podrażnienie oczu i błon śluzowych. Ze względu na zawartość barwnika azowego – czerwieni koszenilowej, produkt może powodować reakcje alergiczne. Produkt nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Brak odpowiednio liczebnych, kontrolowanych badań u kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Nie określono ryzyka związanego ze stosowaniem produktu leczniczego w czasie ciąży lub karmienia piersią. Produkt leczniczy może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią, jeżeli jest to zdecydowanie konieczne.
Zaburzenia układu nerwowego: (niezbyt często) zaburzenia smaku. Zakażenia i zarażenia pasożytnicze: (niezbyt często) zapalenie mieszków włosowych. Zaburzenia oka: (niezbyt często) podrażnienie oka, zwiększone wydzielanie łez. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: (niezbyt często) trądzik, utrata włosów, kontaktowe zapalenie skóry, suchość skóry, nieprawidłowa struktura włosa, wysypka, uczucie pieczenia skóry, zaburzenia skóry, łuszczenie naskórka; (nieznana) pokrzywka, zmiany barwy włosów. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: rumień w miejscu podania, podrażnienie w miejscu podania, nadwrażliwość w miejscu podania, świąd w miejscu podania, krosty w miejscu podania, odczyn w miejscu podania.
Produkt leczniczy jest przeznaczony do stosowania na skórę. W razie przypadkowego spożycia należy stosować postępowanie zachowawcze. Aby uniknąć zachłyśnięcia się treścią żołądkową, nie należy wywoływać wymiotów czy wykonywać płukania żołądka.
Ketokonazol - substancja czynna produktu leczniczego jest lekiem przeciwgrzybiczym z grupy pochodnych imidazolu, przeznaczonym do stosowania miejscowego na skórę. Mechanizm działania produktu leczniczego polega na hamowaniu syntezy ergosterolu, niezbędnego składnika błony komórkowej grzyba. Ketokonazol hamuje syntezę ergosterolu w błonie komórkowej grzyba, w wyniku czego następuje śmierć grzyba.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]