Do postępowania dietetycznego u diabetyków i osób z tendencją do cukrzycy. W dolegliwościach związanych z polineuropatią cukrzycową (zaburzenia przewodnictwa nerwowego), u osób z zaburzeniami metabolizmu węglowodanów, u diabetyków i osób z tendencją do cukrzycy.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Nie stosować produktu jeśli kiedykolwiek wcześniej wystąpiła nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.
Kwas a-liponowy (ALA) znany również jako kwas tiooktanowy, jest substancją podobną w charakterze do witaminy. Rozpuszcza się w wodzie i tłuszczach, co znacznie warunkuje jego działanie i zastosowanie. Kwas a-liponowy jest produkowany w niewielkich ilościach przez organizm oraz występuje w niektórych produktach spożywczych. W organizmie pełni dwie zasadnicze funkcje. Po pierwsze to silny przeciwutleniacz, który przeciwdziała i niweluje szkody powodowane przez wpływ wolnych rodników. Po drugie, uczestniczy w metabolizmie spożywanych pokarmów, pomagając przekształcać je w energię. ALA wykazuje również korzystny wpływ w przypadku cukrzycy typu 2. Zwiększa wrażliwość komórek na insulinę i pomaga jej w transporcie cukru do komórek. To sprawia, że następuje poprawa wykorzystania cukru przez organizm i następuje redukcja jego poziomu we krwi.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]