Nie stosować plastra: u dzieci poniżej 12 roku życia; podczas snu; podczas kąpieli; na skórę podrażnioną lub uszkodzoną; w miejscach po zastrzykach; w miejscach, gdzie skóra jest szczególnie wrażliwa, w okolicach dołów pachowych i pachwin; u osób, które nie mogą same go usunąć (np. starszych, niepełnosprawnych lub upośledzonych), o ile stosowanie plastra nie odbywa się pod kontrolą odpowiedzialnej osoby dorosłej; u osób obłożnie chorych oraz u osób u których występuje skłonność do owrzodzeń skóry; u osób, które nie są w stanie odczuwać ciepła: na przykład mają zniesione czucie na pewnych powierzchniach ciała bezpośrednio po urazie - ciepło może nasilić opuchliznę lub spowodować narastanie krwiaka jednocześnie w miejscach, gdzie zastosowano miejscowe formy leków (maści, kremy, żele), preparaty rozgrzewające np. zawierające kapsaicynę, olejek kamforowy oraz równocześnie z innymi źródłami ciepła typu poduszki grzejne, sollux i innymi urządzeniami emitującymi promieniowanie podczerwone.
Przed użyciem plastra należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku: zaburzeń krążenia (zwłaszcza osoby przyjmujące leki rozszerzające naczynia obwodowe), cukrzycy, zapalenia stawów, chorób skóry, ciąży. Nie przecinać, nie rozdzierać lub w jakikolwiek inny sposób nie uszkadzać plastra. Nie należy stosować plastra, który został rozdarty lub uszkodzony. Plaster zawiera sproszkowane żelazo, które może być szkodliwe w przypadku połknięcia. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku połknięcia zawartości plastra. W przypadku kontaktu sproszkowanego żelaza ze skórą lub oczami należy natychmiast przemyć je wodą, a następnie niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Plaster rozgrzewający należy natychmiast usunąć, jeżeli w miejscu jego zastosowania odczuwane jest zbyt silne ciepło, ból, pieczenie lub też doszło do podrażnienia skóry (opuchnięcie, wypryski, pęcherze czy zaczerwienienie). Należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem w przypadku, gdy wymienione objawy samoistnie nie ustąpią w krótkim czasie. Po użyciu nie należy podgrzewać plastra w kuchence mikrofalowej ani nie podnosić w jakikolwiek inny sposób temperatury zużytego plastra. Zużyty plaster należy wyrzucić. Używanie plastra w sposób sprzeczny z niniejszą instrukcją może wywołać negatywne skutki dla zdrowia pacjenta.
Produkt leczniczy jest plastrem rozgrzewającym, który skutecznie i naturalnie rozluźnia głębokie partie mięśni, przynosząc ulgę w bólach pleców, ramion, krzyża, szyi, ścięgien, a także w przypadku bólu reumatycznego. Produkt leczniczy skutecznie działa do 14 h, przy czym optymalny efekt rozgrzewający jest odczuwalny do 12 h. W wewnętrznej warstwie plastra po aktywacji (otwarciu opakowania) zachodzi reakcja egzotermiczna (wydzielająca ciepło) na skutek powolnego utleniania sproszkowanego żelaza. Plaster nie wydziela na zewnątrz żadnych substancji, tylko ciepło. Plaster do jednorazowego użycia, wyłącznie do stosowania zewnętrznego, na skórę lub bawełnianą bieliznę, bezpośrednio przylegającą do ciała (szczególnie zalecane u osób o szczególnie wrażliwej skórze, starszych oraz w sytuacji, kiedy odczuwana temperatura jest za wysoka). Plaster nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności. Można na niego swobodnie założyć ubranie i normalnie funkcjonować.
Ostrożnie otworzyć opakowanie z plastrem (rozpocząć w zaznaczonym, naciętym miejscu). Wyjąć plaster z opakowania bezpośrednio przed użyciem. Zdjąć taśmę zabezpieczającą powierzchnię klejącą plastra i niezwłocznie przykleić plaster w miejscu, odczuwania bólu na bawełnianą bieliznę przylegającą do ciała lub na suchą i czystą skórę. Plaster rozgrzeje się stopniowo do przyjemnej, przynoszącej ulgę temperatury około 50°C (temperatura maksymalna około 55°C). Długość czasu stosowania plastra należy dobrać indywidualnie do zapewnienia najlepszego efektu terapeutycznego. Nie należy jednak stosować plastra w tym samym miejscu przez zbyt długi czas. W razie potrzeby, kolejny plaster można nakleić w tym samym miejscu po upływie 24 h. Plaster mocno trzyma się w miejscu i po użyciu jest łatwy do usunięcia. Plaster można stosować sam lub w połączeniu z doustnymi lekami przeciwbólowymi. Wówczas, z uwagi na zmniejszone odczuwanie bólu, należy stosować plaster wyłącznie na bawełnianą bieliznę. W razie wystąpienia intensywnych potów należy plaster usunąć.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]