Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany: doustnie: w przejściowym braku apetytu; w leczeniu objawowym łagodnych kurczowych dolegliwości układu pokarmowego, w tym wzdęć i oddawania wiatrów; w leczeniu objawowym łagodnych kurczowych dolegliwości związanych z okresem menstruacji; na skórę: w leczeniu niewielkich powierzchniowych zranień skóry. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.
Osoby starsze, dorośli i młodzież od 12 lat. Doustnie: przejściowy brak apetytu i leczenie objawowe łagodnych kurczowych dolegliwości układu pokarmowego, w tym wzdęć i oddawania wiatrów: 2 sasz. zalać 250 ml (szklanka) wrzącej wody i pozostawić na 30 minut. Pić 3-4x/dobę pomiędzy posiłkami świeżo przygotowany napar; leczenie objawowe łagodnych kurczowych dolegliwości związanych z okresem menstruacji: 1 sasz. zalać 250 ml (szklanka) wrzącej wody i pozostawić na 30 minut pod przykryciem. Pić 2-3x/dobę świeżo przygotowany napar. Miejscowo: leczenie niewielkich powierzchniowych zranień skóry: 2 sasz. zalać 250 ml (szklanka) wrzącej wody i pozostawić na 30 minut pod przykryciem. Stosować na skórę świeżo przygotowany napar do okładów 2-3x/dobę. Dzieci <12 lat. Stosowanie u dzieci <12 lat nie jest zalecane.
Stosowanie przy przejściowym braku apetytu i w leczeniu objawowym łagodnych kurczowych dolegliwości układu pokarmowego, w tym wzdęć i oddawania wiatrów: jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 2 tyg. podczas stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. Stosowanie w leczeniu niewielkich powierzchniowych zranień skóry i w leczeniu objawowym łagodnych kurczowych dolegliwości związanych z okresem menstruacji: jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 1 tydzień podczas stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.
Nadwrażliwość na ziele krwawnika lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej złożonych - Compositae). Wrzody żołądka i dwunastnicy, niedrożność dróg żółciowych i choroby pęcherzyka żółciowego.
Nie zaleca się stosowania u dzieci <12 lat ze względu na brak wystarczających danych. Jeśli objawy nasilą się podczas stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. Jeśli wystąpią objawy zakażenia skóry, należy skonsultować się z lekarzem. Brak danych na temat wpływu produktu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Bezpieczeństwo stosowania w czasie ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone. Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania w okresie ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania produktu leczniczego. Brak danych dotyczących wpływu na płodność.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]