Laktoferyna to aktywne białko, naturalnie występujące w wielu płynach ustrojowych, w największym stężeniu występuje w ludzkiej siarze i mleku następującym tuż po niej. Laktoferyna wykazuje szerokie działanie biologiczne w organizmie ludzkim. Najwięcej danych klinicznych dotyczy działania przeciwdrobnoustrojowego, co czyni laktoferynę istotnym składnikiem diety wpływającym na wspomaganie odporności. Laktoferyna to białko serwatkowe, będące transferyną, która reguluje stężenie jonów żelaza w osoczu krwi i transportuje je do tkanek. Laktoferyna wołowa (bLF) wyróżnia się wysokim stopniem podobieństwa (69%) do laktoferyny ludzkiej. Laktoferyna występuje w niewielkich ilościach w mlekach modyfikowanych, z tego powodu dieta niemowląt i dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym jest praktycznie pozbawiona tego składnika. Rozwiązaniem jest dostarczanie laktoferyny w postaci suplementu diety. Laktoferyna wykazuje pozytywny wpływ na uszczelnianie nabłonka jelit, dodatkowo stymuluje rozwój dobroczynnej mikroflory jelitowej (bakterie z rodzajów Lactobacillus i Bifidobacterium). Laktoferyna zmniejsza dolegliwości związane z nietolerancją pokarmową (poprzez m.in. stymulowanie wydzielania laktazy, enzymu rozkładającego laktozę). Suplement przeznaczony do stosowania u niemowląt, dzieci i dorosłych.
Kaps. Niemowlęta i małe dzieci: kaps. można otworzyć, a jej zawartość spożyć bezpośrednio lub po rozpuszczeniu w letnim płynie. Zawartości kaps. nie należy rozpuszczać w płynach gorących ani gazowanych. U dzieci powyżej 3 lat i osób dorosłych: kaps. należy połknąć i popić letnią wodą lub innym letnim płynem (mleko, sok, jogurt). Sasz. Zawartość sasz. należy rozpuścić w chłodnej wodzie lub innym chłodnym płynie, dobrze wymieszać i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Zawartości sasz. nie należy rozpuszczać w płynach gorących ani gazowanych. Produkt przeznaczony do stosowania u niemowląt, dzieci i dorosłych. Proszek można także przyjąć bezpośrednio z sasz. do jamy ustnej. Laktoferyna ulega denaturacji w wysokiej temperaturze, z tego powodu nie należy wsypywać proszku do gorących płynów. Krople. Przed każdym użyciem należy dokładnie wymieszać zawartość, wstrząsając energicznie but. przez ok. 30 sek w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny. Odmierzyć zalecaną ilość kropli za pomocą kroplomierza. Zawiesina pozostaje jednorodna i gotowa do zastosowania przez kilka minut. Jeśli w tym czasie krople nie zostaną podane, należy je ponownie wymieszać. Krople można spożyć bezpośrednio po odmierzeniu zalecanej porcji lub po rozpuszczeniu w letniej wodzie lub innym letnim płynie. Nie łączyć z gorącymi płynami. Po zastosowaniu produktu opakowanie należy szczelnie zamknąć.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki suplementu. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]