Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku): 1 kroplę żelu wprowadzić do worka spojówkowego 1-4x/dobę w zależności od nasilenia dolegliwości. Dzieci i młodzież. Bezpieczeństwo stosowania i skuteczność produktu przy dawkowaniu zalecanym dla dorosłych zostały ustalone na podstawie doświadczenia klinicznego, jednakże nie ma żadnych dostępnych danych z badań klinicznych.
Po użyciu pojemnik należy przechowywać zakraplaczem skierowanym do dołu, co ułatwia wkraplanie podczas kolejnego użycia. Nie należy dotykać oka końcem zakraplacza. Po użyciu zamknąć zakraplacz.
Benzalkoniowy chlorek jest często stosowany jako substancja konserwująca w produktach do oczu i w rzadkich przypadkach może powodować punkcikowate lub wrzodziejące zapalenie rogówki. W związku z tym do częstego i długoterminowego leczenia suchego zapalenia rogówki i spojówki (Keratoconjunctivitis sicca), zaleca się stosowanie produktów leczniczych nie zawierających środków konserwujących. W trakcie stosowania leku nie należy nosić miękkich soczewek kontaktowych. Należy usunąć twarde soczewki kontaktowe przed zakropieniem leku i odczekać co najmniej 30 min. przed ich ponownym założeniem. Benzalkoniowy chlorek jest znany z przebarwiania miękkich soczewek kontaktowych. Medykament przemijająco może ograniczać ostrość widzenia. Zanim przystąpi się do prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn, należy odczekać aż ustąpią zaburzenia widzenia występujące bezpośrednio po podaniu leku.
Jeśli jednocześnie stosuje się inne leki podawane do worka spojówkowego, produkt należy podać jako ostatni, po upływie 15 min. od podania poprzedniego leku. Nie opisano żadnych klinicznie znaczących interakcji.
Nie przeprowadzono dotychczas odpowiednich badań klinicznych z udziałem kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Stosowanie leku w czasie ciąży i laktacji dopuszczalne jest jedynie gdy korzyści dla matki płynące z jego zastosowania przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu i karmionego piersią niemowlęcia.
Najważniejszymi właściwościami produktów okulistycznych mających łagodzić objawy zespołu „suchego oka" są: długi czas kontaktu z rogówką oraz dobre właściwości smarujące. Produkt leczniczy zawiera karbomer, który jest polimerem karboksywinylowym o dużej masie cząsteczkowej zwiększającym lepkość żelu; często jest on składnikiem produktów stosowanych w leczeniu zespołu „suchego oka". Żel tworzy na rogówce ochronną, smarującą warstwę.
Ładowanie komentarzy nie powiodło się. Spróbuj ponownie za chwilę.
Nasza strona używa plików cookies, czyli ciasteczek.
Do czego są one potrzebne mogą dowiedzieć się Państwo tutaj Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Ustawienia dotyczące przechowywania ciasteczek można zmienić w swojej przeglądarce.
OŚWIADCZENIE
Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga
potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych
warunków, kliknij przycisk Pomiń.
LekSeek Polska Spółka z o. o. Sp.k. oświadcza, że udostępniany ze strony: receptuariusz.pl
program informatyczny do wystawiania recept jest tylko narzędziem pomocniczym ułatwiającym
sporządzenie recepty, a zastosowanie konkretnego leku w określonej dawce jest w każdym wypadku
elementem indywidualnej terapii, której postać jest wynikiem medycznego rozpoznania stanu zdrowia
danego pacjenta dokonanego przez lekarza medycyny i na jego wyłączną odpowiedzialność zarówno pod
względem medycznym, jak i formalnej zgodności wystawianej recepty z właściwymi przepisami i
wymaganiami instytucji publicznoprawnych zajmujących się organizacją, regulacją i finansowaniem rynku usług medycznych.
Komentarze [0]